Bukovina bez bariér aneb Ještěrky pomáhají

By | 1.6.2016

O víkendu 20. – 22.5.2016 se skautky z oddílu Ještěrek (konkrétně Rozárka, Linda, Hanka a Aťépa pod dozorem Bubetky, Čudi a Grešličky) vydaly do Dolní Bukoviny, kde pomohly s přípravou a realizací akce pro hendikepované, konkrétně z Domova v Kurovodicích, pořádanou spolkem LoVi.

V pátek po příjezdu jsme se ubytovaly v luxusně zařízených chatičkách, které jsme měly k dispozici. V sobotu dopoledne poskládaly spoustu krabiček, které se využily na různé soutěže, a napsaly „plakáty“ a upoutávky ke stanovištím. Po obědě u hlavní organizátorky akce, Zlaty, jsme se vydaly na výlet po okolí – udělaly jsme si kolečko cca 13 km, pokochaly se krásnými rozhledy po širokém okolí – byl vidět Ještěd, Bezděz i Trosky. Podívaly jsme se v pivovaře v Klášteře na zbytky kláštera Cisterciáků a vrátily se na koupaliště v Dolní Bukovině. Na večeři jsme šly opět ke Zlatě, kde už byly i další dvě člěnky spolku LoVi. Večer se domluvily poslední organizační záležitosti (jako kdo bude mít co na povel) a pak hurá spinkat (skoro o půlnoci).

V neděli dopoledně proběhly poslední přípravy a odpoledne skautky hlídaly soutěže pro děti i dospělé, pomohly s přípravami her pro hendikepované a s vydáváním tomboly. Klienti Domova v Kurovodicích návštěvníkům zahráli krásné divadlo O Sněhurce (ke shlédnutí je i na jejich facebookových stránkách). Protože přijela i Skřítek, která pomohla, kde mohla, jely skautky s Bubetkou domů autem. Čuďu, Grešličku a Aťépu odvezl domů jeden ze spolupracovníků akce – Michal.

Skautkám díky za pomoc a za rok při dalším ročníku akce na viděnou se těší spolek LoVi

Screenshot_46
Více fotek najdete ve fotogalerii na rajčeti.