Jarní přespávání v klubovně a vycházka pro světlušky

By | 8.3.2017

Přišlo jaro a s ním krásné počasí, které přímo vyzývá k tomu jít pozorovat probouzející se přírodu. Proto jsme se rozhodly zorganizovat půl-víkendovou akci pro světlušky, která by se nesla v tomto jarním duchu.

Sešly jsme se v pátek  17.3. večer v klubovně, kde jsme si zahrály různé hry, udělaly si společně jednoduchou večeři a před spaním jsme si pustili film Muž, který sázel stromy, abychom se naladily na procházku po lesích v okolí, která nás čekala druhý den dopoledne.

Po společné snídani jsme vyrazily podle Labe do lesů i Přerova. Tam jsme sbíraly medvědí česnek a (stejně jako Elzéard Bouffier) zasázely naklíčené žaludy.

Na zpáteční cestě nás zastihl déšť, ale to naši náladu nezkazilo. Pěkně jsme si zpívaly: „Árizóna, pěší zóna…“ A v klubovně jsme si pak daly čaj a sušily se.

Na fotografie se můžete na rajčeti a video na našem facebooku.