ObRok’17

By | 11.6.2017

Jako už téměř tradičně, i tentokrát jsme se vypravili na ObRok – celostátní setkání roverů a rangers, které se tentokrát odehrálo na Bojišti u Trutnova (v areálu, kde se tradičně konal festival Trutnoff Open Air). Ač pětidenní, setkání bylo skutečně nabité a zdálo se, že na všechny aktivity nemůže být nikdy dost času. Mottem letošního ObRoku bylo Jiní, ale stejní – cílem bylo zamyslet se třeba nad tím, jestli se naše chování liší v rámci skautské organizace a mimo ni, nebo nad tím, kolik toho máme společného s neskauty a jestli jsme vážně tak rozdílní, jak si občas myslíme.

V rámci bloku Služba jsme vyrazili pomáhat třeba do Krkonošského národního parku nebo čistit lesy v okolí Trutnova, při programu „Krinspiro“ jsme se mohli od ostatních inspirovat, co všechno můžeme vlastně dělat se svým volným časem a nejen s ním, a na sobotním Variabilním programu, takzvaném VaPru, jsme se potkali s výraznými osobnostmi nejen ze skautského hnutí – s Ondřejem Kobzou, Dominikem Ferim, Jakubem Čechem nebo europoslancem Jiřím Pospíšilem.

Fotky z ObRoku najdete buď na našem rajčeti nebo na oficiálních facebookových stránkách ObRoku.