Oslava dne sesterství

By | 1.3.2018

22. 2. se po celém světě tradičně slaví Den zamyšlení, dříve nazývaný dnem sesterství. V tento den se totiž narodili zakladatelé skautingu Robert a Olave Baden-Powell. Moto letošních oslav znělo „Ovlivni svět kolem sebe!“
vzhledem k tomu, že u nás začínaly jarní prázdniny, čelákovické světlušky a skautky oslavovaly už o něco dříve.
Sešly jsme se v klubovně v pátek 16.2. a s sebou jsme donesly i různé věci (hlavně šperky), které byly ještě pěkné a nezničené, ale už jsme je nechtěly. Ty jsme si pak vzájemně povymněňovaly a měly jsme dobrý pocit z toho, že sdílením věcí (namísto nakupování) šetříme trochu přírodu a ovlivňujeme tak svět okolo nás.
Potom jsme hrály všelijaké drobné seznamovací a zábavné hry, za které jsme získavaly jako odměnu nejrůznější luštěniny a obarvené těstoviny… Na konci se ukázalo, že jsou to součásti mozaiky. Stejně jako je pestrý svět okolo nás, tak pestré byly naše mozaiky, které jsme lepily na drobná přáníčka ke dni sesterství, které rozneseme old-skautkám z našeho střediska.