Táborové plachtění

By | 13.7.2016

Skautky se během úterního odpoledne a středečního dopoledne postupně po skupinkách vystřídaly jako posádky kapitána Žaka na malé plachetnici Apollon.
Skeptické předpovědi počasí zajistily, že v Županovicích (kde to podle tvrzení jednoho místního pána bývá vždycky plné lodí i plavců) byla slapská vodní hladina prakticky jen naše. A vzhledem k tomu, že předpovědi se nenaplnily, vyzkoušely si některé posádky (s velkým nadšením) i manévr „muž přes palubu“.
Poděkování za toto vodní překvapení pro skautky patří nejen Žakovi, ale také Topíkovi, Pavlovi a Honzovi, s jejichž pomocí se Apollon dostal na vodní hladinu a pak zas zpátky na vozík.

P1190914
Fotky najdete v táborové fotogalerii na rajčeti, ale vězte, že focením ze břehu se dá jen těžko zachytit, jak super to bylo na lodi! 🙂