Skautské Vánoce v Čelákovicích

By | 13.12.2019

Každý rok oslavujeme v našem středisku Vánoce se skautskými kamarády. Tento rok se sejdeme v neděli 22. prosince a ke všem akcím zveme rodiče, příbuzné a další zájemce.

Zdobení stromku pro zvířátka
Sejdeme se dopoledne v 9:00 u klubovny a společně vyrazíme do lesů za Labem ozdobit stromeček dobrotami pro zvěř. Cestou s dětmi zahrajeme různé hry a na oběd (cca 12:00) už jsme zpátky ve městě.
S sebou: teplé zimní oblečení, termosku s čajem, dobroty pro zvířata (mrkev, jablka, ztvrdlý chléb, lojové koule nebo semínka pro ptáky)

Vánoční besídka
Odpoledne se sejdeme vedle klubovny v sálku, který patří k faře. Ve 13:00 je zde sraz pro všechny vystupující, od 14:00 začne program, na kterém se podílí všechny naše družinky. Následně ochutnáváme vánoční cukroví, tradičně hlasujeme o nejlepší cukrovinku a máme možnost podarovat své kamarády drobnými dárky.
S sebou: kostýmy a rekvizity na vystoupení, drobné dárky pro kamarády (nejlépe vlastní výroby) čitelně nadepsané přezdívkou příjemce, hrnek na čaj (ideálně táborový plecháček – nerozbitný a podepsaný), cukroví (ideálně v krabičce, kterou nepotřebujete vrátit, nebo je výrazně podepsaná)

Pouštění vánočních světýlek
Po rozbalení dárků se potřebujeme pořádně protáhnout a vyvětrat, a tak vyrážíme k Labi pouštět světýlka – lodičky ze skořápek ořechů, které je potřeba předem vytvořit. Lodičky plují po Labi k náhonu a dále, proto prosíme používejte na výrobu co nejpřírodnější materiály. K Labi vyrážíme po besídce zhruba v 17:00 a vracíme se cca v 17:45.
S sebou: lodičky (svíčky v ořechové skořápce), hodí se také baterka a zapalovač

Betlémské světlo
Skauti v adventním období rozváží Betlémské světlo do všech koutů světa. Snažíme se každoročně do akce zapojit a dopravit světlo do Čelákovic. Jedna z možností zapálit si svíčku bude právě i na naší besídce, později i v některém z čelákovických kostelů.
Pokud si budete chtít odnést světlo domů, přineste si svíčky a lucernu (skleničku).