Tábory 2021

Informace k táboru skautů a skautek u Prorubek 2021

Pro vlčata a světlušky se koná jiný tábor, viz níže.

Vážení rodiče,

skautský tábor je již za rohem a vzhledem ke stále se zlepšující  epidemiologické situaci to zatím vypadá nadějně a my počítáme s tím, že se tábor uskuteční. Dovolte nám tedy sdělit Vám důležité informace, které se jeho konání týkají. 

Hlavní vedoucí tábora: Václav Janáč – vjanac@post.cz, 737 312 150

Zástupce hlavního vedoucího tábora a hlavní zdravotnice: Martina Šímová – 605 239 747

Další vedoucí: Jaroslav Rada, Matěj Janáč, Anděla Matoušková, Viktorie Hořejší, Mikuláš Matoušek, Kašpar Matoušek.

Datum: 17. – 31. července 2021.

Odjezd: Sraz k odjezdu bude v sobotu 17. 7. v 9:30 u skautské klubovny. Autobus bude odjíždět v 10:00. Na cestu prosíme, ať jsou děti vybaveny respirátory ffp2 a jídlem na první den.

Místo: Tábořiště Prorubky, GPS: 50.2024711N, 16.3240133E

Pokud byste někdy jeli na tábořiště autem, tak prosím kontaktujte vedoucího, kvůli stavu příjezdových cest.

Cena tábora: 3300 Kč. Částku je nutné uhradit do 15. 6. 2021. V případě nepříznivé finanční situace se můžeme domluvit na pozdější splatnosti, popřípadě na splátkách. Nevratná záloha činí 300 Kč a je již zahrnuta v celkovém poplatku.

Dokumenty: U odjezdu budeme vybírat následující dokumenty:

Testování: Na tábor letos bude vyžadován PCR/Antigen test, případně doklad o očkování alespoň první dávkou, nebo doklad o prodělání nemoci. Z hlediska pohodlnosti a bezpečnosti doporučujeme využít PCR testů. Možnosti jsou následující:

 • PCR test z laboratoře – zdarma. Provedení testu by mělo být mezi pondělím 12. 7. a čtvrtkem 15. 7. (ideálně ve středu) tak, aby byla dodržena požadovaná lhůta šesti dnů a zároveň, aby jste stihli obdržet výsledek do odjezdu na tábor. (Přehled odběrových míst naleznete zde: UZIS | Přehled odběrových míst | PCR).
 • PCR kloktací test z domova – zdarma. Ve spolupráci se společností Kloktej.to je připravena nabídka pro všechny děti, které letos pojedou na skautský tábor. Pokud budete mít zájem, tak mi obratem napište na tento e-mail a přijde Vám odkaz na objednání PCR kloktací sady zdarma domů. Mezi pondělím 12. 7. a čtvrtkem 15. 7. (ideálně ve středu) odeberete doma podle návodu vzorek a odnesete jej do Lékárny Erika v Čelákovicích (nebo jiné spolupracující lékárny v ČR – https://www.kloktej.to/seznam-odbernych-mist.html), vyplníte online žádanku a výsledek Vám přijde na zvolený e-mail do 36 hodin.
 • Antigenní test z laboratoře, který bude proveden max. 72 hodin před odjezdem na tábor, v našem případě tedy může být nejdříve proveden ve středu 14.7. v 10:00. Pokud využijete tuto možnost, bude nutné dítěti přibalit antigenní samotest z lékárny a my dítě po 7 dnech přetestujeme na táboře.
 • Očkování nejdříve 22. den od první dávky dvoudávkového očkování, nebo nejdříve 14. den od první dávky jednodávkového očkování.
 • Potvrzení o nejvýše 180 dnů od laboratorně potvrzené prodělané nákazy.
 • Ve výjimečných případech  je možné otestovat se na vlastní náklady samostem z lékárny při odjezdu na tábor pod naším dohledem. Pokud využijete tuto možnost, tak nás prosím dopředu kontaktujte a dále bude nutné dítěti přibalit antigenní samotest z lékárny a my dítě po 7 dnech přetestujeme na táboře. Prosíme ale, aby tato možnost byla brána až jako krajní varianta.

Seznam vybavení: Doporučený seznam vybavení je k dispozici zde: Seznam-doporučeného-vybavení-na-tábor-2021

 •  Oproti minulým rokům prosíme o přidání 3 ks respirátorů ffp2 a 10 ks chirurgických roušek a jednoho staršího bílého (případně světle žlutého) trička/košile/blůzy, na které je možné malovat.
 • Vzhledem k tomu, že děti nebudou moci kvůli epidemiologickým opatřením do obchodu, tak není potřeba dětem dávat zbytečně velké kapesné. Bohatě stačí např. 100 Kč, kdyby se dětem třeba ztratil zubní kartáček.
 • Oblečení doporučujeme zabalit do bedny a do batohu zabalit věci, které se na táboře potom vyndají (kapsář, spacák, boty, karimatka)
 • K dispozici budou od nás zakoupené ekologické šampony a ekologická mýdla z důvodu ochrany životního prostředí. Ty jsou již zahrnuty v ceně tábora.

Návrat: Pokud budete moct, budeme rádi, když autem typu transporter / transit / crafter, případně osobním s vlekem nebo větší kombi, přijedete pomoct s úklidem tábora. Zároveň si tak můžete odvést svoje děti. V případě potřeby rádi proplatíme náklady na naftu/benzin. Pokud plánujete přijet, ozvěte se mi prosím na e-mail vaclav.janac@skaut.cz. Většina dětí pak pojede společně s vedoucími bez věcí vlakem s příjezdem ke klubovně okolo 17:00. Věci dětí poté dovezeme ke klubovně.

Opatření proti Covid-19: Na táboře jsme připraveni dodržovat všechna epidemiologická a bezpečnostní opatření a doporučení, tak aby byl tábor pro holky a kluky maximálně bezpečný. Přesto se může stát, že se nákaza i přes všechna opatření na tábor dostane. V tu chvíli bychom postupovali podle pokynů hygienické stanice. Pevně věříme, že se tak nestane, nicméně vždy je nutné počítat i s tou nejméně pravděpodobnou událostí.

Adresa tábora pro psaní dopisů:

Tábor Čelákovice

Poste restante

Rychnov nad Kněžnou 516 01

Děti jsou rády, když dopis/pohled dostanou, takže klidně dopisů pište hodně. 🙂 Zároveň budeme rádi, když pokud možno nebudete posílat velké balíky sladkostí. Dělá nám to při vyzvedávání pošty trochu logistické problémy.

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Můžete kontaktovat přímo vedoucího tábora, nebo i svého oddílového vedoucího, což je pro skauty Jára, pro skautky Anděl a pro rovery Václav Janáč. V případě zdravotních otázek můžete kontaktovat i hlavní zdravotnici tábora Martinu Šímovou – Čuďu.

 

 

Informace k táboru vlčat a světlušek u Prorubek 2021

Kontakty

Hlavní vedoucí tábora: Jan Málek – jan.malek@skaut.cz, 739 684 018

Zástupkyně vedoucího tábora: Jarmila Lencová – samovi@cbox.cz, 732 581 955

Zdravotnice: Petra Pohanová – petra.pohanova@centrum.cz, 773 206 632

Datum:

3. – 17. července 2021.

Odjezd:

Sraz k odjezdu bude v sobotu 3. 7. v 10:15 u kovohutí. Autobus bude odjíždět v 11:00.

Místo:

Tábořiště Prorubky, GPS: 50.2024711N, 16.3240133E
Pokud byste někdy jeli na tábořiště autem, tak prosím kontaktujte vedoucího, kvůli stavu příjezdových cest.

Dokumenty, vybírané u odjezdu:

 • vyplněnou přihlášku (kdo dosud nedodal)
 • posudek o zdr. způsobilosti od doktora
 • kopii kartičky pojištěnce
 • souhlas s poskytováním informací o zdravotním stavu dítěte
 • budeme po vás chtít podepsat bezinfekčnost (viz příloha)
 • potvrzení o testu / očkování / nemoci (Covid)
  • PCR test ne starší než 7 dnů
  • Antigenní test z veřejného testovacího centra ne starší než 72 hodin. Platit bude také potvrzení o testu od zaměstnavatele či ze školy, čestné prohlášení rodičů, že se dítě testovalo ve škole, nebo antigenní test na místě.
   POZOR: U antigenního testu je nutné po týdnu přetestovat, při volbě této varianty je nutné dodat ještě jeden samotest.
  • Potvrzení o prodělání covidu-19 v posledních 180 dnech
  • Doklad o nejméně 22 dnech po první dávce očkování.

Návrat:

Předpokládaný návrat je v sobotu 17. 8. po poledni (cca 15:00-16:00) – budeme blíže informovat při nástupu do autobusu.

Adresa tábora pro psaní dopisů:

(Jméno dítěte)
Skautský tábor Čelákovice
Poste restante
Rychnov nad Kněžnou
516 01