Aktuality z tabora skautu a skautek

By | 18.7.2019

Omlouváme se za pozdní atuality, ale na táboře nemáme vůbec internet.

 

13. 7. jsme dojeli na tabor. Sice pršelo, ale cesta proběhla dobře. Vzhledem  k tomu, že jsme přijeli na zelenou louku, tak nas čekala dostavba taboriste a kuchyně. V neděli jsme již chtěli začít hrát hry, ale téměř celá neděle proprsela. Tak jsme si alespon vecer udelali taborak a zazpivali si.

 

V pondělí jsme se probudili do roku 1948, kdy komunisté přebrali moc a skauting byl postupně zakazovat. Dále jsme si zahráli švédskou hru vakonosi a odpoledne se úspěšně  pokusili v rámci skautskeho odboje získat důležitý vysílač. Bohužel pár lidí bylo zatčeno. Snad je zítra osvobodime. 🙂

V úterý jsme si zahráli revoluci, doplnily dřevo z lesa a odpoledne jsme osvobozovali naše zaručené skautsky vedoucí. Na vecer jsme si měli možnost vybrat mezi vyrabenim peněženek z kůže, vyrabenim takže, akrobacii a semináře pro rádce (leadership).

Ve středu nas čekala  psychicky náročná simulační hra ilegálního tábora. Den jsme pak odlehčili lacrosse a zpíváním na kytaru.

Ve čtvrtek jsme hráli běhací hry v lese a odpoledne jsme si zahráli gamebook na téma život za komunismu.

i