Aktuality z tábora vlčat a světlušek

By | 13.7.2019

Rádi bychom poprosili rodiče posílající na tábor poštu, aby k adrese kromě jmen dětí připsali i „LST Mastník 2019„, případně „středisko Čelákovice“ 🙂

sobota 13.7.
Na tábořiště jsme sice dorazili později, než jsme čekali (protože u autobusu, který nás měl vézt, se rozbily stěrače a my museli čekat na náhradní odvoz), ale to nakonec nebyl až takový problém. Horší bylo, že déšť dost rozbahnil přístupovou cestu, takže jsme se celkem natahali s materiálem, abychom ho dostali až na louku.

e slunečných chvílích mezi přeháňkami jsme dostavěli stany.

A zabydlujeme se.

Neděle 14.7.
Dnešní počasí bylo vskutku aprílové, a tak se střídal vydatný déšť s parnem. Obojí umíme využít! 🙂 Za deště si zpíváme v hangáru, hrajeme deskovky, vyrábíme ze dřeva a snažíme se zůstat v suchu. A jakmile vysvitne slunce a udělá se horko, jdem se s lodičkami smočit do potoka 🙂

Víc fotek najdete v naší fotogalerie na rajčeti.

15. 7.

Zatím to vypadá, že se déšť o víkendu vypršel a že pondělí by mohlo být už vcelku suché. Mohli jsme se tak dopoledne jít naučit něco z táborových dovedností – jak najít dřevo na oheň, jak připravit dřevo na oheň, jak zapálit oheň a jak ošetřit drobná poranění a spáleniny. Také jsme si zkoušeli trochu fotit.

Odpoledne nás pak všechny čeká celotáborová hra.

 

17. 7.

Deště se skutečně rozhodly dál se nám vyhýbat, a tak užíváme přiměřeného množství slunce. Zatím ale není horko, což nám dělá velkou radost.

Počasí nám umožnilo se konečně beztrestně ponořit do potoka. Po dlouhém bloudění v severoamerických lesích se děti v rámci celotáborové hry konečně dostaly do vesnice lesních indiánů a když z nich potoční voda smyla rituální indiánské pokreslení, byly přijaty do indiánského kmene. Večer jsme si pak všichni užili velkou hostinu.

 

19.7.

Po včerejším slunečném a odpočinkovém dni nás trochu překvapil déšť dnes odpoledne. Už jsme ale trénovaní  a nejedná se o nic, co bychom nezvládli. Je ovšem štěstí, že jsme stačili včera vyprat a nanosit dnes dopoledne nějaké dřevo z lesa.

Včera absolvovala část vlčat a světlušek další úkol ze zkoušky Tří bílých tesáků/Tří kapek rosy – šestihodinovou samotku. V táboře zůstavší se pustili do stavby indiánských dlouhých domů a plnění dobrých skutků. Večer se pak všichni indiáni vydali na lov divoké zvěře.

Kromě deště je u nás dnes na programu učení se s buzolou a indiánská stezka lesem.

 

23. 7.

Víkend jsme měli zpola pracovní – sobota byla téměř celá věnována přípravám na slibový oheň. Kopalo se ohniště, sbírala smůla, vyráběly fagule – a tři světlušky a tři vlčata se připravovaly na slib, který pak večer u ohně složily. Také jsme měli krátkou návštěvu vedení okresu – zastavil se u nás Fred z Líbeznic, který se také na chvíli zapojil do příprav vatry.

Déšť se slibové sobotě naštěstí vyhnul a dorazil až v neděli, která byla velmi odpočinková.

V pondělí se počasí umoudřilo a několik vlčat a světlušek vyrazilo plnit poslední část zkoušky tří bílých tesáků/kapek rosy – krátkou cestu po okolí, během které bylo za úkol pozorovat co nejpečlivěji přírodu kolem sebe.

I dnes se těšíme z pěkného počasí, které láká k pobytu u potoka (takže aktivně pereme a myjeme se). Na odpoledne chystáme indiánský lov na medvěda.

25. 7. 2019

Už druhý den slaďujeme svůj životní rytmus s letními horky. Včera jsme se ještě rozhodli uspořádat výlet do Sedlčan, ale dnes se pohybujeme velmi pomalu a většinou směrem k potoku. Tam se konala i dnešní etapa celotáborové hry – lovení bobrů. Zítra nás čeká poslední den tábora a závěrečná hra i oheň, a v sobotu už jen balení a cesta domů.