Puťák starších skautů na Slovensku

By | 18.8.2016

Fotky si můžete prohlédnout zde: http://strediskocelakovice.rajce.idnes.cz/Putak_starsich_skautu_-_Slovensko_2016/

bty

18. 8.

Tábor je sice za námi, ale prázdniny ještě nekončí. Starší skauti se proto vydali na puťák přes slovenské národní parky Velkou Fatru a Nízké Tatry. V úterý večer dojeli vlakem do Ružomberka, popojeli autobusem, vyšlapali do kopce a přespali pod plachtou u místní salaše. Ve středu jsme pokračovali a vyšlapali na hřeben, po kterém došli k další, pěkně udržované salaši, ve které jsme dnes přespali. Máme za sebou téměř tisíc výškových metrů!

 

20. 8.

Máme za sebou Velkou Fatru, velké klesání a obrovský kopec zase nahoru. Tentokrát ale na „Nízké“ Tatry. Výškové metry už skoro ani nepočítáme, je jich hrozně moc. Počasí nám dosud přálo, zítra to ale podle předpovědi bude horší.

Ze čtvrtka na pátek jsme spali v krytém přístřešku, kde nás navštívily krávy a následně i jejich pastýř. Všichni jsou na nás milí. Jen řidič autobusu, ke kterému jsme v pátek sestoupili, nám rázně přikázal složit batohy na plošinu v autobuse. Nekladli jsme žádný odpor, a způsobně se usadili. Celou cestu si pak ale s Generálem povídal a dal nám i slevu. Potom jsme nakoupili a začali šlapat do kopce, kdy jsme večer dorazili k přístřešku, který byl už obsazený. Čechy! Tak jsme se s nimi nějak natěsnali. Ráno jsme se bohužel museli rozloučit s Matesem, kterému se nějak zablokoval krk a dál s námi nemohl. A tak jsme vyrazili na nejnáročnější cestu po hřebeni, kterou jsme zakončili v chatě pod Chabencom (Ďurková). Tady spíme v teple na matracích a těšíme se na zítřejší chatu se sprchou.

 

dav

Poledne

Jsme na Chopoku! Dosáhli jsme výšky 2024 m.n.m. a jsme výš než kdokoli v Česku (pokud zrovna neletí letadlem). Počasí nám ale nepřeje a výhled není žádný. Dáváme oběd a pak půjdeme na Štefánikovu chatu, kde přespíme, dáme si sprchu, zcivilizujeme se a zítra sestoupíme dolů.

 

dav

22. 8.

Sešli jsme dolů, nakonec sehnali restauraci a pořádně se nadlábli! Ochutnali jsme taky bryndzové halušky a dojeli do Liptovského Mikuláše, kde si procházíme centrum města a čekáme na odjezd RegioJetu. Domů dorazíme ráno.