Skauti opět přivezli Betlémské světlo

By | 20.12.2015
Stejně jako každý rok, i letos jsme do Čelákovic přivezli Betlémské světlo! Připálit si ho můžete na jednom ze tří míst. Budeme na Vás čekat:
23. mezi 17. a 18. hodinou na náměstí u Betléma, (http://bit.ly/Čel-namesti)
24. po mši sv. (která je od 17:30 h.) v kostele Nanebevzetí Panny Marie budeme cca 18:30-18:45, (http://bit.ly/Čel-kostel)
23. v Nehvizdském kostele sv. Václava po koncertě „Už zítra“ (který je od 18 h.) tzn. 19:00-19:30 (http://bit.ly/Nehvizdy)

Tento plamínek, který každý rok v betlémské jeskyni, místě narození Ježíše Krista, zapálí dítě, vybrané pro své dobré činy, k nám letos dorazilo již po dvacáté sedmé. Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v roce 1986 v Rakousku, odkud se rozšířila do téměř třiceti zemí v Evropě i Americe. K nám se Betlémské světlo dostalo až po pádu komunistického režimu a v rukou exilových skautů putovalo v prosinci 1989 až pod sochu sv. Václava v Praze.

Než se dostane za okna domovů nebo na vánoční stoly, ochraňují plamínek před větrem či sněhem stovky skautských rukou. Jeho každoroční pouť a šíření celou Evropou je fascinující. Z Betléma je ve speciální schránce převezeno letadlem do Vídně, odtud ho skauti z Brna přivezou do Česka a sítí padesátky rychlíků a 500 místních akcí rozšíří po celé zemi.

I Vy se můžete stát součástí tohoto řetězu rozzářených domácností a světlo si odnést domů, případně ho ještě nabídnout svým blízkým a známým. Stačí vzít lucerničku a přijít s ní za námi. Těšíme se na Vás.

Další informace o Betlémském světle a jeho rozdávání najdete na www.betlemskesvetlo.cz.

http://bit.ly/videotrailerBS

bs_logo          IMG_7050