Vánoční sobota 19.12.

By | 10.12.2015

Zdobení stromku pro lesní zvěř
Sraz: 19. 12. 2015, 8:30 u klubovny
Délka akce: do oběda budeme zpět
S sebou: Něco vhodného pro zvířata – jablka, mrkev, kousek tvrdého chleba, kukuřice, vše nejlépe už navázané k zavěšení. Pokud někdo má trochu sena místo vánočního stříbra, vlašské nebo lískové ořechy. A také svačinu, pití, dobré boty a teplé oblečení.

Půjdeme do lesa za Labe, kde ozdobíme vánoční stromeček pro lesní zvěř. Kdo bude nastydlý, zůstane raději dopoledne doma, aby byl fit na odpolední program. Po ozdobení stromku si v lese ještě něco zahrajeme. Chce-li se někdo z rodičů projít zimním lesem, je vítán. Návrat nejpozději do 12 hodin.

Vánoční besídka
Sraz: 19. 12. 2015, 14:00 kulturní dům Čelákovice
Délka akce: max. 2 hodiny
S sebou: Vybavení na vystoupení. Účinkující se sejdou už ve 13:00, aby si mohli vyzkoušet na jevišti svou scénku.

Vánoční besídka v Kulturním domě, na kterou srdečně zveme rodiče, další příbuzné, přátele, kamarády, prostě každého, kdo má zájem. Na besídce si mohou zájemci v přinesených lampičkách rozsvítit Betlémské světlo. Pro Betlémské světlo jezdí rakouští skauti do Betléma, kde si svou lampu zapálí od věčného světla tam hořícího, přivezou ho do Vídně, odkud další skauti ho rozváží dál.

Rozdávání dárků, cukroví a pouštění světýlek
Sraz: 19. 12. 2015, 16:30 v klubovně
Délka akce: do večera
S sebou: Nadílka, na které by se měli všichni podílet, kamarádům lze nadělit dárky vlastní výroby, hračky, které už omrzely, případně nějaké koupené maličkosti. Horký čaj bude v klubovně – hrnečky s sebou. Pohoštění – z cukroví, které si děti přinesou. Proběhne i soutěž o nejlepší cukroví.

Kolem šesté hodiny se na chvíli přesuneme k náhonu (Malému Labi), kde budeme pouštět skořápky s hořícími svíčkami. Je potřeba mít svou jednu či více skořápek se svíčkou, hodí se do kapsy baterka. Vedoucí budou mít hořící větší svíčky, od kterých se světélka připálí. Pokud někdo se rozhodne postavit větší, složitější plavidlo, použije dřevo, kůru či jiný přírodní materiál, nikoli polystyren či jiné umělé materiály, které příroda neodbourá. Tato akce odpadne při zamrzlém Labi, prudkém dešti či silném větru, který by svíčky zhasínal. Na pouštění světélek opět zveme rodiče. Po této akci si lze odvést dítě domů, ti ostatní pak budou čekat v klubovně, kam se vrátíme, až si pro ně přijdete.