Výprava vlčat do Dubé

By | 28.10.2019

Expedice Mars

V pátek odpoledne jsme se všichni sešli na Čelákovickém nádraží. Po rozloučení s rodiči a zkompletování všech potřebných věcí, jsme vyrazili osobákem směr Lysá nad Labem. V Lysé jsme vystoupili a čekali na další vlak. Přitom proběhlo první hlášení. Děti se dozvěděly, že se chystají na vesmírnou expedici. Rychlík, na který jsme čekali, byl tedy první přípoj na raketovou základnu. Druhým byl autobus, který měl přes půl hodiny zpoždění. Po dojetí na do Dubé, na základnu jsme vybalili věci, dali si polední pozemské jídlo a šli spát. Ráno jsme se vzbudili a první nás čekala snídaně. Po ní jsme se vydali na start rakety. Dostali jsme se do vesmíru, kde nás překvapily létající asteroidy a radioaktivní mlha. Těžili jsme hvězdný prach ale bohužel jsme v zápalu boje nekontrolovali palivo, tak jsme museli nečekaně přistát na neznámé planetě. Jako správná vesmírná expedice jsme posbírali spoustu vzorků a pokračovali dál. Najednou spadl kus od nás meteorit a zvedl spoustu prachu. Chvíli jsme nic neviděli, pak nás ale zaujalo pískání a zmizení jednoho člena posádky. Byl unesen mimozemšťany. Když jsme ho konečně našli a ujistili se že je v pořádku, vydali jsme se mimozemšťany hledat. Ještě jsme se zastavili abychom si postavili přístřešek, ale už jsme jim byli na stopě. Po dalších pár kilometrech jsme je konečně našli. Řekli nám, že nám pomohou dostat se domů, ale musíme je porazit v jejich hře. Nezbylo nám tedy než se jim podvolit. Naštěstí se nám hru podařilo vyhrát a tak jsme se druhý den v pořádku vrátili na naší domovskou planetu za rodiči. Celý víkend bylo krásně a výprava se nám moc líbila 🙂

Fotky naleznete na střediskovém Rajčeti