Zimní přechod Brd

By | 28.1.2019

Dne 26.1.2019 se již tradičně naše středisko zúčastnilo Zimního přechodu Brd 2019. Samozřejmě se účastnili zástupci všech oddílú našeho střediska. Letos to byl již jubilejní 50. ročník přechodu. V roce 1969 se uskutečnil první a od té doby se Pražští skauti scházejí na Kytínské louce každoročně. V zakázané období skautingu to účastníci brali jako nenásilný protest proti tehdejšímu režimu.
Již tradičně jsme společně dojeli do Mníšku pod Brdy a vyrazili pěšky na Kytínskou louku. Cestou jsme míjeli zamrzlý rybník, který lákal všechny ke klouzání. Na louce jsme nějaký čas vyměňovali „brděnky“ (pamětní kartičky) s ostatními skauty a poté jsme se vydali na pěknou cestu do Řevnic na vlak. A samozřejmě následně vlakem domů, kde na nás čekali rodiče a kamarádi.

null
null
null

Více fotek najdete na našem rajčeti: https://strediskocelakovice.rajce.idnes.cz/Prechod_Brd_2019/